Veliaj pasi valëviti flamurin e testikujve të Hekurt dhe kërcënoi me SPAK, shkon takon Bashën

Nga Elona CASLLI

Yuri Kim thyen heshtjen.

Pasi Nënë Liza është tërhequr zvarrë nga 3 gra të policisë bashkiake, pasi banorët janë nxjerrë përdhunshëm nga banesat e tyre te 5 Maji pa rënë në një marrëveshje parapake me ta, pasi Erjon Veliaj ka valëvitur flamurin e Testikujve të Hekurt dhe është shpallur Pronar i Drejtësisë në këtë vend duke kërcënuar se do vinte në lëvizje SPAK-un nëse dikush i dilte kundër vendimeve të tij, Yuri Kim thyen heshtjen e blinduar dhe në një foto me zotin Basha ndër të tjera shkruan se një Opozitë e Fortë është Thelbësore për Demokracinë.

Post Scriptum- Edhe një diplomate që ushtron shprehitë e duhura të diplomacisë dhe nuk shndërrohet në zëdhënëse të qeverisë, është po aq thelbësore për demokracinë e një vendi Yuri Kim.

About Redaksia

Check Also

Zelenskin, pa gjuhë diplomatike, e përdorën!

Nga Luçiano BOÇI Zelensky erdhi, pa, por nuk fitoi gjë. Shkurt e morën, e sollën, i …

Leave a Reply