Pse aleanca “e dashnisë së fjetur”, Luli-Edi, duket shumë e “indinjuar” nga “Shtëpia e Lirisë”

Nga Bujar NISHANI

Media ka diskretituar edhe njëherë sot propagandën e Lul Kimikut, gatuar në guzhinën e shefit të tij, Edi Ramës.

Media ka treguar se si në zgjedhjet lokale të 2011, Lul kimiku u paraqit përpara votuesve të kryeqytetit si një kandidat i aleancës PD + LSI, duke u servilosur përgjatë të gjithë asaj fushate, në mënyrën më të padenjë ndaj asaj partie, që për hir të së vërtetës vendosi animin e peshores nga fitorja e Lul kimikut.

Në zgjedhjet e 25 prillit, Lul kimiku doli përpara të gjithë shqiptarëve duke nënshkruar marrëveshjen publike të “bashkëqeverisjes me LSI pas zgjedhjeve”.

Besoj se e mban mend mirë këtë çdo shqiptar.

Sot aleanca “e dashnisë së fjetur”, Luli-Edi, duket shumë e “indinjuar” dhe “revoltuar” nga Shtëpia e Lirisë dhe lëvizja opozitare e shqiptarëve.

Lul kimiku (pavarësisht se i hel

moi me gas policesk) harron se kandidatët e Shtëpisë së Lirisë në të 6 (gjashtë) bashkitë janë demokratë 24 karatë.

Protektori i elementëve me rekorde të rënda kriminale (vrasës, trafikantë, zhvatës) që i strehoi në zyrën e tij në seli, harron se kandidatët e Shtëpisë së Lirisë u votuan në përzgjedhje nga mijëra demokratë e demokrate, të cilët pengu i la në mëshirën e rregjimit për 12 (dymbëdhjetë) vite rrjesht.

Kandidatët e Shtëpisë së Lirisë kanë një dallim të madh nga pengu dhe çirakët e tij.

Ata nuk janë tenderaxhinjë të rregjimit, nuk janë blerë me leje ndërtimi mbi troje të grabitura shqiptarëve.

Ata nuk janë lëpirës të kockave që rregjimi i hedh nga kazani ku zien i tërë helmi i hajnisë dhe tradhëtisë.

Shtëpia e Lirisë do ta shembë këtë rrjet korruptimi, ligësie, intrige e antishqiptarie, endur për shumë e shumë vite, kundër shqiptarëve.

Sot për pluralizmin, nesër për Shqipërinë!

About Redaksia

Check Also

Krimi del jashtë kontrollit, vritet me breshëri plumbash 40-vjeçari në Lezhë

Ekzekutohet në atentat Entjan Nikulaj, djali i xhaxhait të Ardian Nikulajt (biznesmenit që u vra …

Leave a Reply