Bashkëshortja e Valon Behramit fiton medaljen e bronztë olimpike

Lara Gutt-Behrami ka fituar medaljen e bronztë në disiplinën e sllallomit të madh në Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022 të hënën.

Skitarja zvicerane është bashkëshortja e futbollistit me prejardhje nga Kosova, Valon Behrami.

Në këtë disiplinë garoi sot edhe skitarja e Kosovës, Kiana Kryeziu, për të cilën Gutt Behrami është idhull i saj.

Ajo e zuri vendin e 49-të nga 82 garuese në sllallom të madh. Koha e saj pas dy lëshimeve ishte 2 minuta e 42.19 sekonda.

Ndërkohë, sot për Kosovën garoi me ski edhe Albin Tahiri, duke regjistruar kohë rekorde personale në lojërat dimërore.

Ai u rendit i 35-ti nga 43 garues, e cila është renditja e tij më e mirë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Tahiri pati kohën 1 minutë e 52.44 sekonda.

Albini do të garojë edhe në disiplinat e kombinimit alpin, sllallomit dhe sllallomit të madh ditët në vijim.

About Redaksia

Check Also

SHBA fiton ndaj Iranit dhe kualifikohet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar fitore me rezultat minimal 0:1 ndaj Iranit. Kësisoj, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.