Me një fërshëllimë i mblidhen njerëzit doktorit! Pa asnjë frikë. Krejt të lirë!

Nga Ylli MANJANI

Me një fërshëllimë i mblidhen njerëzit doktorit. E ç’a t’mbledhme! Tumllas. Pa asnjë sforco. Të gjithë shfaqen në vendin dhe orën ku është caktuar takimi. Pavarësisht në është në Tiranë, Durrës, Vlorë, Sarandë, Dibër, Korçë apo Shkodër.

Shkojnë me qejf dhe me entuziazëm. Pa asnjë frikë. Krejt të lirë. As e qeth njeri për nongratllëqet e sajuara. Thonë që që duan ashtu si e dinë.

Të korruptuarit e bunkerit me shumë mundim dhe shpenzim mbledhin pak, shumë pak njerëz të gënjyer ende. Pushteti që e ka zënë halli me këtë vemje politike, dërgon mercenarë mbushës sallash dhe policë sigurisht.

Bëjn si amerikanë, po në fakt janë amerikanllenj. Vetëm hedhin gurë në lanë me shpresë të hidhet ndonjë budalla për ta gjetur.

Po kur vetëquhen “e ardhmja”!?

Ptu!

Mu në t’ardhme!

****

Njerëzit duan politikë që ngjall shpresë, jo opozitë që mbyllet në bunker e ruhet me policë pushteti, ndërkohë që fryhet në para korrupsioni.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply