Berisha i përvishet Irfan Hysenbelliut: Shikoni si mashtron kapterri i Taulant Ballës

Ish kryeministri Berisha ka denoncuar nje lajm ne mediat e botuesit Hasanbelliu si mashtrim.

E pamundur për t’u besuar, nisur nga retorikat politike të lëshuara, por duket se ish kryeministri Sali Berisha është pajtuar me punët e bëra nga ish kryebashkiaku i Durrës, Vangjush Dako.

Gjatë një takimi elektoral, në kuadër të zgjedhjeve të 6 marsit, Berisha thotë se Durrësi sot është tani më i mirë se sa ishte 22 vite më parë.

Kujtojmë se Vangjush Dako ka drejtuar Bashkinë e Durrësit për të paktën 3 mandate radhazi, vite në të cilat i referohet edhe ish kryeministri Berisha, i cili gjithnjë ka akuzuar Vangjush Dakon i shpallur gjithashtu ‘non grata’ nga SHBA , për lidhje të tij me bandat, dhe se ka betonizuar qytetin.

About Redaksia2

Check Also

BIRN: Amendamentin për amnistimin e zyrtarëve të korruptuar e propozoi Ndreca

Relatori socialist në Komisionin e Ligjeve dhe ministri i Drejtësisë i hapën rrugën përfshirjes së …

Leave a Reply