Basha i dëshpëruar, nuk vlerëson vendimin e Kushtetueses për Metën

Lulzim Basha nuk ka pranuar të komentojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të mos shkarkuar Presidentin Ilir Meta.

Basha u shpreh se prioriteti i PD është zbardha e aferës korruptive të inceneratorëve.

Çfarë komenti keni për vendimin e Gjykatës Kushtetueses për Ilir Metën?

Për PD theksi sot edhe nesër deri në zbardhjen e plotë dhe vendosja përballë drejtësisë është për skandalin më të madh korruptim të inceratorëve. Ky ngelet prioritet kryesor i PD-së, faleminderit”, tha Basha.

About Redaksia

Check Also

400 mln euro të taksapaguesve për port të ri, porti ekzistues i Durrësit u dha për ndërtim pallatesh

Ndryshimet në buxhetin e shtetit të vitit 2024 parashikojnë që rreth 400 milionë euro të …

Leave a Reply