Berisha i përgjigjet Yuri Kim: Po bën sekretaren ideologjike të PS! Ne do të votojmë të lirë!

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës që bëri sot ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim, duke ndërhyrë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit.

Nga Shkozeti ku takoi banorët i shoqëruar nga kandidati i opozitës për kryetar bashkie i Durrësit, Ardian Muka, Berisha u shpreh se deklaratën e ‘Guvernatores’ e ka shkruar Edi Rama.

Berisha akuzoi Kim se përfaqëson mafien e George Soros në Shqipëri, ndërsa shtoi se ambasadorja po shkelmon ligjet dhe parimet e SHBA.

“Edhe deklarata sot e Guvernatores shprehte këtë tronditje. Nuk i dalin kurrkund hesapet. Mund të bëj shumë komente, por do t’u them vetëm një mesazh që më dërgoi një miku im gjuhëtar: Më thotë, Sali, unë e lexova atë deklaratë, është përkthim nga shqipja në anglisht dhe në shqip është stili i Edi Ramës. Është pikërisht ajo që kam thënë me kohë, ajo bën sekretaren ideologjike të PS.

Në fakt, e gjithë kjo përpjekje është e pashpresë. Si Guvernatore i lejon vetes të ndërhyjë në proceset e brendshme elektorale dhe këtu ajo përfaqëson mafien e George Soros, shkelmon mbi ligjet dhe parimet e vendit të saj të lirë dhe të Shqipërisë.

Të mos harrojmë se një nga qëllimet e mafies sorosiane është të prishë imazhin e SHBA te shqiptarët, këtë kurrë nuk do ta realizojë. Jo! Ne do të ecim të vendosur të votojmë të lirë, të zgjedhim të lirë përfaqësuesit tanë. Të zgjedhim të lirë brenda partisë ata që duam, siç kemi zgjedhur Ardi Mukën, të zgjedhim të lirë qytetarët e parë dhe këshilltarët tanë me votën e lirë”, u shpreh Berisha.

About Redaksia

Check Also

Gazetari italian: Si u zhduk emri i Olsi Ramës nga hetimet e grupit ta kokainës

Gazetari i RAI3, Giorgio Mottola zbuloi se si u arrit te investigimi që ka tronditur …

Leave a Reply