Bjellorusia i bashkohet Rusisë në pushtimin e Ukrainës

9:38
Forcat tokësore ruse kanë kaluar kufirin në pjesët jugore dhe veriore të Ukrainës, sipas Gardës Kufitare të Ukrainës.

9:32
Gazeta ruse: Putin ndoshta e ka regjistruar fjalimin e tij disa ditë më parë

9:15
Trupat amerikane mbërritën në Letoni

9:12
Udhëheqja shtetërore e Finlandës dënon me forcë veprimet ushtarake të Rusisë

9:03
Ukraina: Raportohet viktima e parë nga radhët e civilëve

8:45
Rusia pretendon se ka shkatërruar bazat ajrore dhe sistemin e mbrojtjes ajrore të forcave të armatosura të Ukrainës

8:29
Forcat e armatosura të Ukrainës pretendojnë se kanë rrëzuar pesë avionë rusë dhe një helikopter në lindje të vendit.

8:10
Roja Kufitare e Ukrainës: Vendi po sulmohet nga veriu dhe jugu

8:06
Autoritetet ukrainase: Qytetet në mbarë vendin janë goditur nga sulmet me raketa ruse dhe zjarri artilerie

7:58
Ukrainë: Një depo municioni në zjarr në rajonin e Kievit

7:51
Sipas ushtrisë ukrainase, Ukraina rrëzoi një aeroplan rus në Ukrainën lindore.

7:34
CNN: Trupat bjelloruse futen gjithashtu në Ukrainë

7:21
Një alarm ajror lëshohet në Kiev

6:48
Avionët civilë mund të qëllohen mbi Ukrainë, paralajmëron Agjencia e BE-së për Sigurinë e Aviacionit

6:32
Ministri i Jashtëm Kuleba: Rusia ka filluar të pushtojë Ukrainën – goditi disa qytete

6:13
Në Kiev, njoftohen sulme ajrore

6:13
Shpërthime u dëgjuan në Kramatorsk në orën 17:00.

6:12
Forcat tokësore ruse po sulmojnë

6:05
Sulme në qytetin e Kharkovit

6:00
Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Luftë në shkallë të gjerë

5:55
Ambasadori i Ukrainës në OKB: Rusia ka shpallur luftë

5:31
Biden: SHBA dhe aleatët e saj po përgjigjen me vendosmëri

5:17
Përfaqësuesi i NATO-s: Duket se pushtimi rus ka filluar

5:04
Putin: Veprimet e Rusisë në vetëmbrojtje

4:55
Putin ka miratuar një operacion ushtarak në Donbass

 

About Redaksia

Check Also

Lamtumirë e fundit për liderin e opozitës ruse

Është përcjellë për në banesën e fundit lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny, në Maryino …

Leave a Reply