Berisha: NATO me vendime të rëndësishme në mbështetje të Ukrainës!

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në një postim në Facebook ka reaguar për luftën në Ukrainë dhe ndihmën e NATO-s dhe Perëndimit për Kievin, në përballjen ndaj agresionit rus.

Berisha thekson se, NATO ka dhënë mbështetje të madhe ndaj agresionit barbar rus.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

NATO me vendime te rendesishme ne mbeshtetje te Ukraines!

Te dashur miq, Sekretari i Pergjithshem i NATO-s Jens Stoltenberg njoftoi se keshilli i ministrave te vendeve anetare te Aleances se se Atllantikut te Veriut vendosi akordimin e ndihmave ushatarake me armatime moderne te mbrojtjes kundra ajrore dhe antitanke dhe mjete te tjera luftarake si dhe ndihma ekonomike dhe financiare per Ukrainen qe perballet me agresionin barbar rus.

Miq, ju ftoj te pershendesim perzemersisht kete vendim te Aleances se Atllantikut te Veriut ndaj nje vendi qe po mbron lirine dhe pavaresine e tij.

Ketu keni linkun e njoftimit te NATO-s. sb

https://www.facebook.com/NATO/posts/323989929770052

 

About Redaksia

Check Also

Investigimi/ Trafik kokaine me taksitë në Tiranë, pamje e prova, por policia hesht

Me shprehjen “e dinim” që nën zë e qarkullojnë këto ditë ata që duhet të …

Leave a Reply