Putin, Putin, por Rama po bën kërdinë!

Nga Bledi KASMI

Putin 22 vite ne pushtet,

Rama 23 vite ne pushtet!

Putin ka zhdukur voten e lire,

Rama nuk lejon zgjedhje se blen votat!

Putin qeveris me oligarket,

Rama qeveris me ortaket e koncesioneve!

Putin sulmon NATO- n,

Rama ka bere protesta qe vendi te mos anetaresohej ne NATO!

Putin nuk njeh Pavaresine e Kosoves,

Rama e minon Pavaresine e Kosoves me “Ballkanin e Hapur”!

Putin dashuron Serbine,

Rama puthet me Vuçiç!

Putin sulmon ndertesat e ukrainasve,

Rama prish banesat e shqiptareve!

Putin burgos opozitaret,

Rama ka privatizuar me polici seline e opozitarizmit.

Putin nuk lejon protestat,

Rama shuan me gaz lotsjelles opozitarizmin.

Tani, ajo qe nuk kuptohet eshte se pse ka dy standarde ne trajtimin e drejtuesve autoritare?

Putin, Putin, por Rama po ben kerdine.

Ju shqipe, perpara se te çlironi Ukrainen, çlironi shtepine tuaj!

About Redaksia

Check Also

Reportazhi i RAI3 – prova e pakontestueshme se Shqipëria drejtohet nga një kryemafioz?

Enver Bytyçi Prej vitesh shkruaj në reagim të politikave të brendshme dhe sidomos lidhur me …

Leave a Reply