Brava s’ka as komisionerë dhe as votues, Balliu nxjer bllof Gaz Bardhin nga KZAZ në Lushnje

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Klevis Balliu ka hedhur akuzua në drejtim të ish-dretjuesve të PD-së se nuk kanë dërguar komisionerë brenda afatit që e kërkon ligji në KZAZ-në 54, respektivisht Bashkia Lushnje.

I pranishëm në KZAZ-në 54, Balliu ka publikuar pamjet që tregojnë se partitë e regjistruara në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit i kanë dërguar komisionerët, mungojnë vetëm komisionerët e Lulzim Bashës, ku sipas tij është në shkelje flagrante të ligjit dhe se, Rama po mban peng procesin zgjedhor, pasi nuk po zbaton ligjin.

“Jemi te KZAZ 54 akoma në pritje të komisionerëve të Lul bravës, gazrat e partisë të mos shpifin”, thotë Balliu.

Postimi i plotë i Klevis Balliut

Përgjigje për shpifjet e gazrave të skllavit të Edi Ramës, Lul Brava.

Komisionerë nuk kanë, vota skanë, por kanë vetëm kandidatin që ua caktoi Rama.

Në shkelje fragrante të ligjit, Rama po mban peng procesin zgjedhor për të ndihmuar Bravën e tij.

Ka kaluar çdo afat ligjor ndaj tani duhet të zbatohet ligji.

About Redaksia

Check Also

Investigimi/ Trafik kokaine me taksitë në Tiranë, pamje e prova, por policia hesht

Me shprehjen “e dinim” që nën zë e qarkullojnë këto ditë ata që duhet të …

Leave a Reply