Deputetja e Divjakës kërkon largimin e Bashës, Dhori: PD i duhet një lider

Te nderuar miq, te dashur demokrate!

Jemi te gjithe deshmitare te nje rrugetimi te veshtire, prej shtatorit, te familjes sone politike, Partise Demokratike te Shqiperise, duke na çuar ne shtigje pa krye!

Me keqardhje kam pare e ndjere nga afer, urrejtje mes demokrateve te sakrifices, te cilet kane luftuar perkrahe njeri- tjetrit, pergjate opozites se gjate e te veshtire te PD.

Sot demokratet jane te perçare me shume se kurre;

Duke luftuar me njeri tjetrin dhe karrigen e kryetarit, harruam armikun e vertete te shqiptareve dhe demokracise, kete regjim, qe po na merr frymen çdo dite ne vendin tone, duke detyruar shumekend ta braktise Shqiperine tone, pa mundesi zgjedhjeje.

Rezultatet e 6 marsit treguan qarte, se sigla e PD ka humbur vleren dhe fuqine e saj;

Demokratet ne shumicen e tyre, per here te pare nga themelimi i saj, braktisen siglen e PD, siglen e sakrifices se tyre shumevjeçare!

Ne 6 mars, çarja e PD ne dy copeza, pavaresisht dimensioneve, na beri te qarte si drita e diellit, mua, çdo demokrati e shqiptari, se te ndare nuk jemi alternative per njerezit;

Te ndare nuk jemi alternative per shqiptaret;

Te ndare, madje nuk jemi alternative as per demokratet, ku ndoshta nje pjese e vogel e tyre, bazuar ne rrethanat specifike, kane humbur shpresen dhe kane zgjedhur te votojne regjimin;

TE NDARE, PO LARGOJME SHPRESEN E DEMOKRATEVE DHE SHPRESEN E SHQIPTAREVE!

Mendoj se 6 marsi duhet te sherbeje si nje leksion i forte, per te pare e lexuar realitetin, dhe per te marre vendime konkrete, radikale,secili prej nesh, me qellimin e vetem, ate te perbashkimit te te gjithe demokrateve, e pas kesaj te gjithe shqiptareve, duke pare tek PD alternativen reale per vendin!

Personalisht kam kerkuar publikisht, per gjithesecilin pavaresisht pozicionimit pergjate muajve te fundit, te dalim pertej egos personale, duke filluar nga z.Basha, i cili duhet te dorehiqet nga funksioni si kryetar i PD, bashkimin e te gjithe demokrateve dhe çuarjen e PD ne nje proçes zgjedhor model, meritokratik, duke respektuar vullnetin e çdo demokrati te thjeshte!

PD ka nevoje per nje lider te ri, te pranuar, zgjedhur e respektuar nga çdo demokrat e demokrate!

BASHKIMI, RESPEKTI DHE VLERESIMI BRENDA FAMILJES SONE, eshte guri i pare i themelit, per te ngritur nje PD TE FORTE, ALTERNATIVE KONKURUESE DHE FITUESE, NDER SHQIPTARET!

Ilda Dhori

About Redaksia

Check Also

Letër e hapur për SPAK: A e dini veten mbi ligjin ju dhe urdhëruesit tuaj Rama & Balla?

Nga Jamarbër MALLTEZI Duke qenë se SPAK ka nisur hetim prej mbi 3 vitesh, se …

Leave a Reply