Haka: Unë dola me fitim në Dibër

Luan Haka Kandidati i Bashës për Bashkinë e Dibrës për zgjedhjet e 6 marsit është shprehur kundër faktit që Basha të jap dorëheqjen.

Sipas tij ai nuk ka pse mban përgjegjësi për humbjen në Dibër.

“Unë isha kandidati i Dibrës dhe kam dal i treti, nuk kisha si dilja ndryshe me atë bandë që ishte në Dibër, tërë ministrat ishin aty, vidhnin vota dhe e dinë të gjithë sa ishte pagesa për një votë në Dibër,” ka shprehur ai teksa ua ka deleguar fajin qytetarëve të cilët e shitën voton për një thes miell.

Po ashtu ia ka theksuar se fushata e Bashës ishte në rregull dhe ishte një fushat e bërë për fitore.

“Basha ka bërë një fushatë për të fituar. Pse more Basha do e kapi votën në Dibër? Çfarë të bëjmë ne kur njerëzit shiten për një thes miell? Ky nuk është dorëzim, por vazhdimi i një beteje. Në Dibër mbi 75% e demokratëve e duan shumë Bashën. Unë kam dalë me fitim në Dibër,” ka mbyllur fjalën ai.

About Redaksia

Check Also

Qeveria Rama do të japë prokurimin publik me prokurim publik, Bozdo: Shqiptarët do paguajnë 170 mln euro më shumë

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË SË PD, ENO BOZDO Qeveria Rama ka vendosur të …

Leave a Reply