Mulgeci: Kolegët e mi kryetarë, i kërkoni Lulit të ikë në të mirë…

Nga Saimir MULGECI

Për miqtë dhe kolegët e mi kryetarë!

Sot ju kane mbledhur ne Seli jo per te diskutuar situaten katastrofike ku ndodhet sigla e PD, as edhe per te dhene mend me mencuri dhe urtesi, si individe poitike qe jeni. qe keni perballuar sa e sa aksione e sakrifica politike!

Sot per fat te keq, Luli ju ka therritur te transferoje fajin dhe pergjegjesine nga vetja tek ju. Eshte thjesht nje shfaqje e peshtire, te cilin, ne emer te sakrificave te demokrateve ne vite, ju bej thirrje ta refuzoni!

Miqte e mi!

Tregohuni ashtu siç jeni, me dinjitet dhe integritet, dhe i kerkoni Lulit te ike ne te mire te sigles tone te dashur. Kjo eshte nje dite historike, dhe qendrimi qe ju do te mbani ka shume rendesi. Ne kemi nevoje te hyjme ne nje faze reale bashkimi dhe ringritjeje, dhe kjo nuk mund te behet nen drejtimin e Lulit qe ka shitur cdo kuze tonen ne keto vite. Ju kete fakt e dini dhe e njihni mire.

Sot eshte dite e rendesishme per te ardhmen tone. Beni detyren tuaj perballe anetaresise tone, sic edhe e ekeni bere gjithmone!

Miqesisht S.M.

About Redaksia

Check Also

Kreu i IKMT Durrës me bandat e Bashkisë po ju rrëmbejnë pronat aktivistëve të PD për të bërë ndërtime pa leje

Deklarata e koordinatorit rajonal për Tiranën të PD, Klevis Balliu: Bandat e Bashkisë Durrës pa …

Leave a Reply