Qytetarët masakrojnë Ramën: Meqë krizën do e kalojmë bashkë, na merr edhe ne në Dubai

Shqipëria ka nisur një valë protestash pas rritjes drastike të çmimeve. Por teksa shqiptarët kanë dalë në rrugë, Edi Rama dhe gjysma e kabinetit qeveritar i kanë hipur një avioni çarter dhe kanë fluturuar për Dubai.Udhëtimi nuk ka asnjë arsye të fortë shtetërore, thjesht do jenë pjesë e një ekspozite turistike.

Prej nga Dubai, Rama vazhdoi të terrorizonte shqiptarët, duke u thënë se jemi në luftë dhe se çmimet do rriten në stratosferë.

Sot, pas protestave të djeshme, Rama vazhdoi me ritualin e zakonshëm, duke thënë se, edhe këtë krizë do e kalojmë bashkë.

Por një reagim u bë viral jo vetëm në ‘murin’ e Ramës në median sociale. “Meqë do e kalojmë bashkë, na merr edhe neve në Dubai”, shkruajnë qytetarët.

About Redaksia

Check Also

Burri grabiti 10 mijë metra tokë në bregdet dhe çoi në burg kryebashkiakun, Xhaçka thotë se është e pastër

Teksa sot pritet të votohet në Kuvend për mandatin e Olta Xhaçkës, deputetja socialiste ka …

Leave a Reply