“Shqiponjat” dhe FNSH terror ndaj protestuesve, shoqërohen dhjetëra qytetarë

Momente tensioni në Tiranë në fund të rrugës Myslym Shyri. FNSH dhe Shqiponjat kanë ndërhyrë për të shpërndarë protestuesit ndërsa disa qytetarë janë shoqëruar nga efektivët.

Protestuesit më herët kanë bllokuar rrugën pranë ish-bllokut ndërsa ishin sërish efektivët ata që ndërhynë duke i zhvendosur.

Protestuesit të cilët kanë bllokuar edhe qarkullimin e automjeteve shprehen se nuk do të largohen, por do të vijonë të protestojnë.

Ky që shikoni në foto është polici që dhunoi gazetarin e Syri TV.

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply