Protestuesit bllokojnë portin e Durrësit, përleshje në Berat

Në Durrës protestuesit kanë bllokuar portin e Durrësit duke mos lejuar që të futet asnjë automjet. Turma e qytetarëve doli përpara hyrjes së portit duke bllokuar gjithçka. Ishte një lëvizje e shpejtë e protestuesve duke kapur të papërgatitur policinë, që ishte në krahun tjetër duke mos lejuar bllokimin e autostradës.

Në Berat ka pasur përleshje mes protestuesve dhe policinë. “Çfarë bëni ore? Nuk keni turp ore? Ata janë fëmijë, janë minorenë orë. Ata janë 10 vjeç ore” ishin thirrjet e qytetarëve duke i kërkuar policisë që të ndalë shoqërimet.

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply