Protestuesit ulen në mes të rrugës tek ”Zogu e Zi”, bllokohet qarkullimi

Një pjesë e protestuesve të cilët ishin para kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve, janë shpërngulur në drejtim të rreth rrotullimit të Zogut të Zi duke bllokuar qarkullimin. Ndërsa një pjesë tjetër u ndalën pranë Ministrisë së Arsimit dhe më pas në rrugën e “Durrësit”.

Policia ka kërkuar shpërndarjen e tyre por një gjë e tillë nuk është pranuar nga protestuesit të cilët janë ulur në mes të rrugës, duke kërkuar edhe mbështetjen e qytetarëve të tjerë.

Policia është tërhequr nga kërkesa e tyre duke i lënë protestuesit të qetë për të vazhduar reagimin e tyre.

About Redaksia

Check Also

Gazetari italian: Si u zhduk emri i Olsi Ramës nga hetimet e grupit ta kokainës

Gazetari i RAI3, Giorgio Mottola zbuloi se si u arrit te investigimi që ka tronditur …

Leave a Reply