Protestuesit në Berat përplasen me policinë, çajnë kordonin

Qindra qytetarë beratas kanë dalë në hyrje të bulevardit të qytetit, për të protestuar kundër rritjes së çmimit të naftës, ushqimeve, taksave etj.

Protesta filloi me një marshim drejt Prefekturës së qarkut Berat dhe bashkisë së qytetit, ku protestuesit bllokuan edhe rrugën kryesore drejt qendrës së qytetit, teksa pati konfrontim me policinë pasi protestuesit tentuan të çajnë kordonin.

Aktualisht protesta të mëdha janë duke u zhvilluar në disa qytete të vendit, si në Tiranë, Durrës, Shkodër, Lezhë, Laç, Mirditë dhe Ballsh.

About Redaksia

Check Also

Investigimi/ Trafik kokaine me taksitë në Tiranë, pamje e prova, por policia hesht

Me shprehjen “e dinim” që nën zë e qarkullojnë këto ditë ata që duhet të …

Leave a Reply