Rama urdhëron policinë për reprezalje ndaj protestuesve, nisin arrestimet para Kryeministrisë

Rama urdhëruar policinë për reprezalje ndaj protestuesve jo vetyëm në Tiranë por në të gjitha qytetet e vendit ku po zhvillohen protesta.

Terrori i shkaktuar nga policia e Edi Ramës ka sjellë tejmbushjen e qelive të Drejtorive Vendore dhe komisariateve të Tiranës.

Kujtojmë që në të gjithë Shqipërinë protestohet prej dy ditësh, ndërsa në Tiranë është dita e tretë e protestës për uljen e çmimeve të naftës dhe produkteve ushqimore.

Protestuesit kanë bllokuar rrugët në të gjithë vendin, çka ka sjellë që disa prej tyre të shoqërohen në komisariatet vendore në të gjithë Shqipërinë, duke sjellë mbipopullim.

Kjo ka qenë dhe arsyeja se pse prej 15 protestuesve të ndaluar janë dërguar në qelitë e paraburgimit në Elbasan.

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply