“Qeveri shkër**të, ju jeni hajdutë”, Ilir Vrenozi poezi Edi Ramës

Në Korçë qytetarët janë mbledhur dhe po zhvillojnë protesta kundër rritjes së çmimit të naftës dhe ushqimeve.

Kësaj proteste i është bashkuar edhe korçari i famshëm, Ilir Vrenozi.

Ky i fundit i ka dedikuar edhe një poezi Edi Ramës.

Protestës i është bashkuar edhe deputeti demokrat Edmond Spaho. Ai nuk është lejuar të dalë në bulevard.

“Këtu do rri, mos më prek mua me dorë”, dëgjohet t’i thotë forcave të policisë.

Efektivët i bëjnë thirrje qytetarëve që të largohen në rrugë dhe mos bllokojnë qarkullimin e automjeteve.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply