Mijëra qytetarë vërshojnë drejt Tiranës për protestën e radhës

Mijëra qytetarë po vërshojnë drejt Tiranës për të protestuar kundër rritjes së çmimeve. Që në orët e para të ditës së sotme, qytetarë protestues kanë bllokuar rrugët tek kryqëzimi i Shënkollit dhe autostradën Tiranë – Lezhë, ç’ka ka sjellë përplasje me Policinë dhe tensionim të situatës.

Protesta e tyre është vijim të revoltës për rritjen abuzive të çmimeve të karburanteve dhe produkteve bazë në tërësi.

About Redaksia

Check Also

Gazetari italian: Si u zhduk emri i Olsi Ramës nga hetimet e grupit ta kokainës

Gazetari i RAI3, Giorgio Mottola zbuloi se si u arrit te investigimi që ka tronditur …

Leave a Reply