Protestë edhe në Gjirokastër

Edhe qyteti i Gjirokastrës proteston sot kundër rritjes së çmimeve. Sot është lajmëruar një protestë tek ura e lumit në Gjirokastër. Deri tani nuk janë grumbulluar qytetarët ndërsa shihen vetëm forca të shumta policie.

Rikujtojmë se prej 4 ditësh po protestohet në vendin tonë kundër rritjes së çmimeve, duke nisur nga nafta që kapi shifrën 270 lekë për litër, por edhe produkteve ushqimore dhe atyre të shportës.

Nesër në orën 11:00 do të protestohet sërish para Kryeministrisë.

About Redaksia

Check Also

Tre orë në pyetje nga FBI, çfarë fsheh Rama

Kryetari i PD, Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë për mediat në …

Leave a Reply