Protestuesit në Shkodër bllokojnë sërish rrugën

Në ditën e gjashtë rresht, qytetarët e Shkodrës janë mbledhur sërish këtë të hënë për të protestuar kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe produkteve ushqimore.

Edhe në protestën e radhës qytetarët shkodranë kanë kërkuar heqjen e tvsh-së për karburantet si dhe atë të produkteve ushqimore.

Ndërkohë që nuk kanë munguar në protestë as pankartat ironizuese ku vihet në dukja disbalanca e madhe mes rritjes së çmimeve krahasuar me rritjen e rrogave dhe pensioneve në vend.

About Redaksia

Check Also

Burri grabiti 10 mijë metra tokë në bregdet dhe çoi në burg kryebashkiakun, Xhaçka thotë se është e pastër

Teksa sot pritet të votohet në Kuvend për mandatin e Olta Xhaçkës, deputetja socialiste ka …

Leave a Reply