Bylykbashi: Ramës i duhet Lulzim Basha në atë karrige, ndaj Gjykata po merr kohë

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Oerd Bylykbashi, deklaroi në emisionin ‘Task Force’ me moderatoren Sonila Meço në Syri Tv se Lulzim Basha është shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit dhe ky është një fakt i padiskutueshëm.

Bylykbashi tha se, tashmë Bashës i kanë dalë kundër edhe deputetët e tjerë të cilët i kërkojnë dorëheqjen. Ndër të tjera Bylykbashi tha se, Gjykata po merr kohë për ligjshmërinë e statutit të PD për t’i dhënë më shumë kohë Bashës se kështu do Rama.

“Gjykata ka marrë kohë për t’i dhënë më shumë kohë Bashës se kështu do Rama. I duhet Ramës Lulzim Basha në atë karrige. Logoja dhe të tjera kanë ndryshuar, edhe statuti. Kuvendi nuk i ka dhënë kohë dhe as ultimatume Bashës, e ka shkarkuar. Anëtarësia nuk i ka dhënë kohë Bashës me referendum 44 mijë anëtarë dolën votuan, 43 mijë e shkarkuan”, tha Bylykbashi.

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply