Dorëheqja e Bashës/ PPE: PD në rrugën për një fillim të ri dhe unitet në parti

Grupimi i Partive Popullore Europiane (PPE) ka reaguar pas dorëheqjes së Lulzim Bashës. PPE thotë se, largimi i Bashës i hap rrugën një fillimi të ri për PD.

Gjithashtu, PPE kërkon unifikimin e Partisë Demokratike.

Deklarata

Falenderojme@lulzimbasha_al për hapin e tij të përgjegjshëm në lidhje me @pdshqiperi. Vlerësojme të gjitha përpjekjet e tij për vendin dhe partinë gjatë udhëheqjes së tij, duke hapur rrugën për një fillim të ri dhe unitet në parti.

About Redaksia

Check Also

Pse SPAK ka lindur i vdekur

“RD” Inceneratorët hetohen, pastaj sekuestrohen, pastaj konstatohet se nuk ka fare inecenerator në Tiranë dhe …

Leave a Reply