Pollo: Lojrat me “hapa pas” e me “dorëheqje me kushte” janë refuzim i parimeve demokratike

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar pas dorëheqjes së Lulzim Bashës nga Partia Demokratike. Pollo duke iu referuar deklaratës së Bashës, i cili tha se do të bëjë ‘një hap pas’, shprehet se, janë vazhdim i refuzimit të parimeve demokratike që kemi parë nga viti i shkuar.

Reagimi i Genc Pollos

Një lajm i mirë sot për demokratët e për demokracinë do të kishte qenë largimi nga zyra në respekt të rregullave e sidomos në respekt të shumicës në parti dhe në elektorat. Kjo do e unifikonte plotësisht Partinë Demokratike rreth organeve të legjitimuara.

Lojrat me “hapa pas” e me dorëheqje me kushte e me trille” janë vazhdim me mjete të tjera i refuzimit të parimeve demokratike që kemi parë nga viti i shkuar.

Në këto kushte deputetët demokratë lipset të bashkohen të tërë rreth Partisë Demokratike reale, legjitime dhe elektorale. GP

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply