Bushati: Hapi parë, hiqni dyert e blinduara në PD! Debat konstruktiv pa përjashtuar asnjë!

Ka nisur me debate mbledhja e Kryesisë së PD. Mbledhja drejtohet nga Enkelejd Alibeaj i cilin u emërua nga Gazmend Bardhi kryetar i PD.

Deputeti Helidon Bushati ka kërkuar që në nisje të mbledhjes që debati të mos devijohet, ndërsa ka ngritur si shqetësim dyert e blinduara.

Bushati ka thënë se, duhet të hiqen hekurat, duke e konsideruar këtë si hapin e parë për bashkimin e partisë,

Helidon Bushati – Jemi këtu për të mirën e PD. Ne që jemi ketu dhe ata që nuk janë, por shpresoj të jenë. Bashkimi është kryefjala e retorikës dhe e vlerësimit tonë politik. Duhen akte konkrete për këtë. Debat konstruktiv që objektiv të jetë bashkimi, pa përjashtuar asnjë. Gjesti i parë do të ishte heqja e dyerve të blinduara. Nuk e kam vetëm unë këtë mendim. Duhet të kthehemi në normalitet. Pa hyrë ishte mirë apo keq, duhet të hiqen. Hap i parë për bashkimin. Vetëm të bashkuar mund të jemi jemi konkurrues në zgjedhjet e ardhshme, zgjedhjet lokalet janë më të afërta.

About Redaksia

Check Also

Zëri i Amerikës: Balla dha version ndryshe për shpërthimin te biznesi i deputetit të PS

Në Shqipëri, rëndohet bilanci i shpërthimit të ndodhur pasdite pak pas orës 16.00, në një …

Leave a Reply