Berisha: Populli pret valën tjetër të protestave dhe do udhëhiqet nga PD!

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi në një konferencë për mediat nga selia blu se Komisioni i Rithemelimit është i përkohshëm. Lideri historik i PD tha se kjo parti është në betejë me Edi Ramën pasi vendi po shkatërrohet çdo ditë.

Ndër të tjera Sali Berisha tha se Partia Demokratike do të udhëheqë protestat qytetare për rritjen e çmimeve.

“U bë një valë protestash. Populli pret valën tjetër të protestave dhe do udhëhiqet nga PD. Le të thotë ai çfarë të dojë. Spanja ishte në rrugë e tëra”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply