Kokalari: Ditë e veçantë për të gjithë ne! Sot kemi një fitore të madhe!

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit, Evi Kokalari, deklaroi këtë pasdite se dita e sotme është një ditë e veçantë. Kokalari u shpreh se njohja e statutit të Kuvendit të 11 dhjetorit nga gjykata është një fitore e madhe. Kokalari e bëri këtë deklaratë në prezantimin e librit të shkrimtarin amerikat Matt Palumbo, mbi George Soros.

“Ditë e veçantë për të gjithë ne. Sot kemi një fitore të madhe”, tha Kokalari.

Kujtojmë se sot Gjykata e Tiranës e ka njohur Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga lideri historik i PD, Sali Berisha. Me njohjen e këtij vendimi janë shkarkuar strukturat drejtuese të PD, siç edhe u kaluan me vonë dhe u miratuan gjatë këtij kuvendi.

About Redaksia

Check Also

Pagesa e rradhës, Rama i jep Pengut të tij 1 miliard lekë

Rama i jep Pengut të tij 1 miliardë lekë të demokratëve. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve …

Leave a Reply