Mat Polumbo: DASH, asnjë provë ndaj Berishës, kam lexuar dokumentat

Shkrimtari amerikan, Matt Palumbo komentoi gjatë promovimit të librit të tij mbi George Soros, shpalljen nog ngrata të Sali Berishës nga SHBA.

Palumbo tha se ka parë dokumentet e DASH për Berishën dhe sipas tij aty nuk ka lexuar asgjë specifike se për çfarë akuzohet ish-kryeministri.

Shkrimtari Matt palumbo tha se nuk ka prova për shpalljen e Berishës non grata nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe i duket e pakuptimtë.

“Vendosën sanksione ndaj jush zoti Berisha. Kur pashë dokumentet, prisja të shikoja shumë prova, të shikoja që shikoni se për çfarë është i akuzuar ky person, por nuk kishte asgjë specifike”, tha Palumbo.

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply