Berisha: Gazetarja e gozhdoi me pyetje, Edvini e dënon me 60 ditë burg informativ

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar një tjetër video nga konferenca e sotme para gazetarëve e Edi Ramës, ku kryeministri e ka humbur toruan nga pyetjet e gazetares së SYRI TV Ambrozia Metës.

Gazetarja Meta është ‘dënuar’ prej Ramës me ‘60 ditë mos përgjigjje ndaj pyetjeve’.

“Edvini, pas gozhdimit nga Abrozia, e dënon atë me 60 ditë burg informativ!!!”, shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Denim 60 ditor!

Edvini, pas gozhdimit nga Abrozia, e denon ate me 60 dite burg informativ!!!

Mos e humbisni! sb

Pyetjet e gazetares drejtuar Ramës

Ambrozia Meta: Keni përgjegjësi që një tjetër deputet i juaji po bëhet gati për tu arrestuar për inceneratorët pas ish-ministrit?

Rama: Deputetët janë të popullit, të vetes.

Ambrozia Meta: Ju a keni përgjegjësi që i keni vendosur në lista si kryetar partie? Kallëzimet për ta kanë qenë që në vitin 2020.

Rama: Nuk ka përgjegjësi kolektive në sistemin demokratik.

Ambrozia Meta: A është një qeveri e korruptuar që një ish-ministër dhe një ish-sekretar akuzohen për korrupsion?

Rama: Qëndrova para jush për respekt.

Ambrozia Meta: Po krijohet një grup parlamentar në burg, a nuk ndjeni ju përgjegjësi?

Rama: Edhe njëherë, qëndrova këtu për respekt.

Ambrozia Meta: Ju keni rënë në kurth, e keni kontrolluar punën e tyre?

Rama: Nëse do më ndërpresësh prap, do humbasësh mundësinë që të marrësh përgjigje nga unë. Po rri në shi për ju.

Ambrozia Meta: Tu thuash shqiptarëve nuk di çfarë firmosni. Pas këtij episodi a do i shikoni ato që firmosni?

Rama: Ti e humbet sot të drejtën e përgjigjeve të mia për 60 ditët në vijim. Kalon në riedukim, e pabesueshme. Do shikoni shumë më tepër akoma. Do mbani rregull? Abuzim i bie se jam unë i bullizuari.

About Redaksia

Check Also

433 milionë euro të paguara deri tani nga shqiptarët vetëm se Rama mori për vete Portin e Durrësit

Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht Marina” dhe …

Leave a Reply