Manjani: AliBasha, AliBardhi e Alibej nuk duan bashkimin! Është thjesht muhabet dështakësh!

Ylli MANJANI

Dmth AliBasha, AliBardhi e Alibej qartësisht nuk janë në favor të bashkimit të grupit parlamentar të PD. Idealisht ata aspirojnë edhe përçarjen e PD.

Kur deklaratat publike fillojnë me shprehje. ‘Të ikë Saliu…’ nuk kumtojnë bashkim, por përçarje.

‘Ik ti, të rrimë ne’- nuk është në fakt as politikë. Nuk është as moral, ti thuash themeluesit të partisë ‘ik nga partia që themelove’.

Është thjesht muhabet dështakësh.

Ndërkohë Saliu po u thotë ‘të vijë e Basha se është deputeti ynë’, megjithse ka 1000 arsye për t’u thënë ‘a po pirdheni tani se boll u duruam’…

Nejse, besoj se edhe ai grushti i njerëzve që ishin mbledhë për kafe qyl me Bashën dje në Malësinë e Madhe, e kuptuan sot se kush e ka shumicën e grupit, AliBashët apo dollibashët….

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply