Avokati Goxhaj: Aty ku shkel Sorosi nuk mbin bari!

Avokati Altin Goxhaj ishte ndër të pranishmit në protestën kundër diskriminimit krahinor nga organet e vetingut. Ai tha se kjo reformë u bë me qëllim që vetingu të përdoret si çomange nga pushteti.

“Aty ku ka shkelur këmba e Sorosit, nuk ka mbirë bari. Krahinarizmi primitiv i mbjellë në Shqipëri nga komunizmi, u ringjall sërish këtu. Ky institucion e shkatërroi sistemin në drejtësi, por e zbatoi fije për fije reformën Soros në drejtësi.

Ka vdekur totalisht sistemi si pasojë e një grupi xhelatësh, të rekrutuar çdo standard duke e kthyer vetingun në çomange të pushtetit për të seleksionuar në emër të pushtetit,” tha Goxhaj.

Sipas tij, ky veting largoi edhe gjyqtarin Aleks Nikolli, që ankimoi në Gjykatën Kushtetuese ligjin flagrant të tubimeve.

“Vetingun e kanë me qëllim për të diskriminuar, por në radhë të parë për ta kthyer drejtësinë në një çomangë të pushtetit. Prandaj ju kujtoj atë shprehjen e madhe: ranë malet dhe u ngritën haletë”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Skandali/Avdylajt, Doçi dhe 4 zyrtarë policie u gjetën në shtëpi dhe u lanë të largoheshin

Kryetari i PD, Sali Berisha denoncon skandalin me ooeracionin e SPAK dhe policisë. Lexoni mesazhin …

Leave a Reply