Rilindja në agoni! Kongresi i PS tregoi që pushtetit të drogës, krimit e korrupsionit po i vjen fundi

Nga Flamur NOKA

Asnje diskutim per krizen e rende ekonomike qe ka pllakosur vendin dhe po rrenon shqiptaret Asnje fjale per te ringjallur ekonomine. Edi Rama nuk foli asnje fjale per rritje rrogash e pensionesh, asnje fjale ulje taksash apo heqje akcizash , asnje fjale per te lehtesuar barren shoqerise shqiptare.

Në vend qe te jepte shprese dhe optimizem , Edi Rama bente sikur po i pralajmeronte me tundje prangash bashkëpunëtorët e tij me shpresen se do te ngopte shqiptarët me lugën bosh.

I tmerruar ngaqe korrupsioni i tij dhe bandes qe drejton qe po kuterbon dynjane, Edi Rama kerciti dhembet drejtesise për të treguar se ai është i paprekshem..

Shqetesim i vetem qe Edi Rama kishte ishte PD qe tashme se komandon dhe kontrollon dot . Dukej i tmerruar qe PD po bashkohet , qe po ringrihet ..dhe i pashprese per perballje kerciste dhembet duke siluruar PD dhe opozitën.

Edi Rama sot kerkoi qe drejtësia ti sherbente si kamzhik politik per kundershtaret me qelimin për të shpëtuar ai vet nga fundi i tij i pashmangshem para drejtesise si kryeministri më i korruptuar i Europës. Edi Rama tentoi te paralajmeronte edhe skenare destabiliteti vetem e vetem te shpetonte lekuren e tij ..

Opozita dhe Partia Demokratike kanë vetëm 1 detyrë: të bashkohen, te ringrihen për të shkurtuar jetën e regjimit më të korruptuar në këto 30 vjet.

Kjo dite e shumepritur per shqiptaret po vjen…

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply