Zgjidhet kryetari i ri i PD në Mallakastër

Zgjidhet kryetari i ri i degës së PD në Mallakastër. Demokratët kanë zgjedhur si drejtues kandidatin Resmi Shanaj, me profesion mësues, i cili ka marrë 277 vota.

I dyti është renditur Astrit Xhafaj me 80 vota.

Ndërsa vota të pavlefshme kanë qenë 12.

Në këto zgjedhje morën pjesë 356 anëtarë të PD në Mallakastër

Zgjedhjet në Mallakastër
1. Astrit Adem Xhafaj – 80 vota
2. Resmi Bilbil Shanaj –  277 vota

Të pavlefshme – 12 vota

About Redaksia

Check Also

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, …

Leave a Reply