Rama në panik nga rikthimi i Berishës, thirrje SPAK nga kongresi Partisë-Shtet, ta burgosë!

Rama në panik nga rikthimi i Berishes i ka bërë thirrje SPAK nga kongresi i Partisë-Shtet ta burgosë liderin e opozitës.

“Çudia e çudive është kjo që ndërkohë që SPAK-u vihet natyrshëm në lëvizje edhe nga një deklaratë partie, kuptohet deklaratë e partive të tjera jo e jona, për këdo zyrtar të lartë sot akoma nuk është vënë në lëvizje të paktën unë nuk di të jetë në lëvizje se s’kam dëgjuar ta thotë. Nga deklarata më e rëndë që është bërë zyrtarisht në 30 vjet nga aleati më i madh strategjik i Shqipërisë, jo për një njeri, por për krejt Shqipërinë është ajo deklaratë sepse ai njeri ka drejtuar Shqipërinë. SPAK-u në këtë rast ka një detyrim që e tejkalon shtetasin e ndaluar familjarisht të hyjë në SHBA, sepse ajo deklaratë atje nuk mund të rrijë pezull, ose ka bazë ose nuk ka bazë, por këtë nuk mund ta thotë politika e brendshme, duhet ta thotë vetëm drejtësia.

Sepse ajo deklaratë e mbetur pa përgjigjen e drejtësisë, për të gjithë ata që kuptojnë dy gramë nga marrëdhëniet ndërkombëtare dhe që kuptojnë një gram nga pesha e marrëdhënia mes Shqipërisë dhe SHBA, është gur në qafën e Shqipërisë. SPAK-u duhet t’ja heqë këtë gur nga qafa duke e ndarë, ka bazë s’ka bazë, që shqiptarët edhe ata krejt pa tru ta marrin mesazhin që ka bazë s’ka bazë”, tha Rama.

About Redaksia

Check Also

Qeveria Rama do të japë prokurimin publik me prokurim publik, Bozdo: Shqiptarët do paguajnë 170 mln euro më shumë

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË SË PD, ENO BOZDO Qeveria Rama ka vendosur të …

Leave a Reply