Publiçisti nga Kosova: Spiunë të Beogradit lobuan kundër Berishës

Gazetari Milaim Zeka tha në emisionin ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv se, Sali Berisha ka bashkuar Shqipërinë me Kosovën duke ndërtuar Rrugën e Kombit.

Për shpalljen ‘non grata’ të Berishës nga Departamenti Amerikan i Shtetit, Zeka tha se ish-kryeministri u fut në listën e zezë falë dezinformacionit të spiunëve të Beogradit.

“Spiunët e Beogradit që flasin shqip dhe Tirana zyrtare u ka dhënë prioritet në gazetari, politikë, gjithandej. SHBA-të nuk janë engjëj që nga qielli të tubojnë informacione, por tubojnë informacione nga kjo shoqëri civile e cila dezinformon në Ambasadën Amerikanë në Prishtinë, Shkup dhe Tiranë”, tha Zeka.

About Redaksia

Check Also

Deklarata e fortë e ish-kreut të Prokurorisë: Si u zhdukën përgjimet e krerëve të bandave me majat e politikës

Nga Besim Hajdarmataj  Hetimet e organeve ligjzbatuese kundër krimit të organizuar të profilit të lartë nxisin …

Leave a Reply