Berisha: Edi Ramën edhe për së vdekuri e mund!

Ish-Kryeministri Sali Berisha i dha përgjigje kryeministrit Edi Rama, i cili një ditë më parë në Kuvend e quaji të “vdekur” politikisht.

Berisha tha se, jo vetëm për së gjalli, por edhe për së vdekuri e mund Edi Ramën. Ish-Kryeministri tha se, Rama është në panik pasi e di që demokratët do ta mundin.

“T’i jap përgjigjen e merituar Edi Ramës. Merrni dhe shihni kur doli… një ngjyrë limon i kishte rënë në fytyrë, i dridhej zëri dhe fliste, sikur po dilte nga shtëpia e të vdekurve. Tani unë kundërshtar e kam, por prapë nuk humbas ndjenjat njerëzore. Uroj të gjejë kurajo se atë e ka kapur një panik i vërtetë. E vërteta është që demokratët do ta mundin atë. E vërteta është po e them dhe njëherë këtu, që jo për së gjalli, por edhe për së vdekuri unë e mund atë. Në kuptimin që ai ka një trashëgimi më negativen që mund të ketë njeriu, kurse kjo tjetra është e kundërta”.

Berisha iu përgjigj këtë të premte deklaratës së kreut të qeverisë Edi Rama se do të ndërpresë çdo marrëdhënie me PD-në nëse ish-kryeministri zgjidhet në krye të Partisë Demokratike.

Berisha u shpreh se ai nuk ka kërkuar anjëherë bashkëpunim me kryeministrin Rama, por do të vijojë betejën e tij të pandalshme për rrëzimin e qeverisë.

“Së pari me deklaratën e Ramës, mjek jam, me një pasion të veçantë përveç kardiologjisë, disiplina e dytë që kam dashur është psikologjia. Psikologjia është një doktrinë e mendimit. Filozofët gjerman e zbritën filozofinë te truri dhe proceset e tij. Unë kam mirëkuptim për shqetësimin madhor që ka Edi Rama. Le të lexojë vetë më mirë të gjejë rrugë të çlirimit prej tyre. Beteja është e pandalshme. Nuk i kam kërkuar ndonjë bashkëpunim unë atij. Keni dëgjuar ndonjëherë nga Sali Berisha dua të bashkëpunojë me Edi Ramën? Jo”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply