Shumë zhurmë për asgjë, Luan Baçi: Partia Demokratike nuk është vula! Nuk është Gjykata!

Nga Luan BAÇI

Pranohet ankimimi ne gjykat, i nje njeriu qe perfaqeson veten dhe disa deputete pa elektorat dhe ne media behet nami!

Partia Demokratike!

Nuk eshte selia!

Nuk eshte vula!

Nuk eshte nje cope leter, qofte dhe vendim gjykate kjo!

Partia Demokratike nuk eshte fjale dhe propagrande!

Partia Demokratike jane qindra mijra votues te saj!

Partia Demokratike jane dhjetra mijra anetare te saj!

Partia Demokratike jane mijra drejtues te strukturave te saj!

Partia Demokratike jane!

Kryetaret dhe sekretaret e seksioneve!

Kryetaret dhe sekretaret e Grup seksioneve!

Anetaret e kryesise se degeve!

Kryetaret dhe sekretaret e degeve!

Partia Demokratike jane 4446 delegatet e kuvendit te 11 Dhjetorit!

Partia Demokratike jane 44000 anetaret e referendumit te 18 Dhjetorit!

Partia Demokratike do te mblidhet ne 30 Prill ne kuvendin e saj kombetar, hajdeni aty behuni pjese, monitoroni, shikoni, degjoni dhe do te kuptoni se ku eshte Partia Demokratike!

Partia Demokratike eshte fryme, eshte shprese eshte besim!

Pa seli dhe pa zyra kemi qene, por ne vazhdojme punen, se ketu jane njerezit, ketu jane anetaret dhe votuesit, ketu jemi ne Partia Demokratike!

Kudo ku ne mblidhemi me shumic, aty eshte Partia Demokratike, aty eshte edhe selia edhe vula edhe vendimi i gjykates!

Pra vendosim ne anetaret, votuesit, strukturat!

Vendos sovrani dhe askush tjeter!

Asnje rendesi nuk ka, asnje lloj vendimi i kujtdo qofte ai,

edhe pse eshte vendim per pranim ankimi, perseri eshte i turpshem dhe jo profesional, si per ata qe e kane bere dhe per ata qe e kane pranuar!

Vendimet i marrin Demokratet

Prisni, prisni te ndodhe çudia, se ndonje cop leter gjykate do tju bej pronar te zyrave dhe ” kryetar apo sekretar” prisni si Dhelpra kur ecte pas Dashit me shpres se do ti binin ….dhe do ta festonte….

Kerkoni falje demokrateve per çfare keni bere deri tani se ata dine tju falin, mos vazhdoni maskaraden e proçesve fars dhe nderhyrjeve te pista, se po e trashni zullumin aq shume, sa kur ta kuptoni, do tju neveritet edhe vete vetja, se per te tjeret keni kryer pune!

About Redaksia

Check Also

Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, krahasime mes Task-Forcës së 2008-2009 me SPAK 2022-2023

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë për mediat, ka bërë një krahasim …

Leave a Reply