Pack për Yuri Kim: Këto ndërhyrje priten nga diktatorët jo nga ambasadorët

Doris Pack ka reaguar ashpër ndaj ambasadores Yuri Kim, pas deklaratave të saj që pranoi faktin se ka ndërhyrë në vendimet e drejtësisë, për të marrë vendim për pranimin e padisë së Enkelejd Alibeajt.

Me një mesazh në Twitter, Pack shkruan se këto janë veprime që priten nga diktatorët, por jo nga ambasadorët.

‘Ambasador’, ju po ndërhyni në proceset ligjore kombëtare. Kjo është e paligjshme për çdo qytetar shqiptar si dhe për një të ftuar në vend. Një sjellje të tillë të gjithë e presim nga diktatorët. Turp të kesh’, shkruan Doris Pack në mesazhin e saj në Twitter.

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Ministri i Brendshëm ka frikë të përmendë emrat e banditëve të zonës ku është zgjedhur

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me eksponentë …

Leave a Reply