Këlliçi: Marr qindra mesazhe për të larguar Alibeajn

Deputeti i PD, Belind Këlliçi komentoi në emisionin ‘Task Force’ me Sonila Meçon në Syri Tv situatën në Partinë Demokratike.

Këlliçi tha se, merr qindra mesazhe për votëbesimin e Enkelejd Alibeajt një orë e më parë nga pozicioni që mban sot të uzurpuar si kryetar grupi.

“Komisioni i Rithemelimit bëri një hap pas për hir të bashkimit, në momentin që zgjidhen 2 nënkryetarët e rinjt të PD, njëri do jetë kryetar grupi, tjetri do të jetë nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë”, tha Këlliçi.

About Redaksia

Check Also

Inceneratori fantazëm i Tiranës mori 3,8 milionë euro në 4 muaj!

Teksa investimet publike nga buxheti i shtetit kanë pësuar rënie të ndjeshme si me planin dhe …

Leave a Reply