Zgjidhet kryetari i PD në Mirditë dhe Peqin

Ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave në degën e PD në Mirditë.Mësohet se fitues në këtë garë është shpallur Albert Melyshi me 312 vota.

Në total kanë votuar 560 anëtarë ndërsa 8 kanë rezultuar të pavlefshme.

Votat mes kandidatëve
312 Albert Melyshi
137 Aleksander Picaku
103 Gjon Ndoj

Mustafa Pashja zgjidhet kryetar i PD Peqin

Ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave në degën e PD Peqin. Mësohet se fitues është shpallur Mustafa Pashja me 50.6 për qind të votave.

Njoftimi
Njoftim i Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike
Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi zgjedhor për zgjedhjen e kryetarit në PD Dega Peqin.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD Peqin shpallet z. Mustafa Pashja me 50.6 % të votave.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply