Berisha:  Opozita ‘mashtruese’ e Bashës mori fund! Do të mbështes çdo kauzë të studentëve!

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi se, rruga e vetme dhe më e sigurtë për t’i dhënë fund rrokullisjes së madhe në arsim është pjesëmarrja aktive e studentëve dhe pedagogëve në një betejë deri në fitoren e kauzës së drejtë të tyre.

Lideri historik i PD iu rikthye ngritjes studentore tre vitë më parë për të cilën theksoi se, të rinjtë nuk kishin besim tek opozita e Lulzim Bashës pasi nuk ka qenë një avokat i vërtetë i tyre.

Ish-Kryeministri theksoi se, ajo kohë ka marrë fund dhe ai do të mbështesë çdo kauzë të studentëve dhe pegagogëve në universitetet e Shqipërisë ndërsa ju bëri thirrje atyre të protestojnë.

“Lwvizja e universitetit para 3 vitesh nuk realizoi qëllimet e saj, ishte shumë e drejtë. Nuk i realizoi sepse opozita nuk kishte besimin e tyre. Të rinjtë nuk i besonin opozitës.

Nëse do i besonin ajo do përmbushte misionin e vet. Kjo është e vërteta, ata ishin të mençur dhe kishin të drejtë mos t’i besonin opozitës sepse këta të fundit nuk kanë qenë avokatët e vërtetë të tyre.

Kjo situatë ka marrë fund. Do përkrahim dhe do mbështesim çdo përpjekje të pedagogëve e studentëve për të shënuar një kthesë të madhe për të ndaluar këtë rrokullisje me pasoja shumë të rënda për Shqipërinë dhe kombin shqiptar”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Vendimi dhe firma që çon Ramën në burg

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, ëngjëll Agaçi ishte në SPAK këtë të premte, …

Leave a Reply