Berisha: Kampusi i UT u sabotua sepse Rama donte që Shullazi të ishte përfituesi i tenderit

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi nga tryeza e bashkëbisedimit me pedagogët se, ata nuk kanë akses në financimet për punë shkencore. Berisha tha se, financimet ndahen në mungesë të plotë transparence. Ndër të tjera Berisha deklaroi se, Shullazi do të ishte përfituesi i tenderit për Kampusin.

“Prej 8 vitesh diskutohet për kampusin në një kohë që u la e përcaktuar fusha e ndërtimit, ishin pothuajse të gatshme fondet e financimit, u bë projekti, ku është tani? A e dini pse u sabotua?

Thjesht sepse Shullazi do të ishte përfituesi i tenderit, po. I doli kandidatit për rektor dhe i tha të zhduka, lëshoja kësaj zonjës se është e përzgjedhura e Edi Ramës. Natyrisht ai mori dënimin që meritoi por Kampusi u zhduk, se çfarë është aty tani, veç Kampus nuk është”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply