Voltana Ademi: Po hedhim një hap të rëndësishëm drejt ristrukturimit të PD

Ish-kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi deklaroi pak para nisjes së Kuvendit Kombëtar të PD se, është një ditë me emocion, po hedhim një hap të rëndësishëm drejt ristrukturimit të PD.

“Situata në Shqipëri është e rëndë dhe ne kemi nevojë që të ringrihemi shpej. Ka një gjithëpërfshirje dhe kjo është shumë e rëndësishme. Nevoja për një opozitë të bashkuar për t’i bërë ballë një dhune kriminale të qeverisë është imperative.

Shumë shpejt kemi zgjedhjet lokale dhe reformimi i PD-së përmes një procesi të ligjshëm është një mundësi që na jepet më në fund”, tha Ademi.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, krahasime mes Task-Forcës së 2008-2009 me SPAK 2022-2023

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë për mediat, ka bërë një krahasim …

Leave a Reply