Skandal në Cërrik! PS përdor nxënësit për propagandë komuniste!

Drejtimi prej 9 vitesh i vendit nga Edi Rama dhe pasardhësit e diktaturës, ka ringjallur dhe ndjenjat komuniste tek disa drejtues vendorë. Në një aktivitet të organizuar në Cërrik, është shënuar një skandal me përdorimin e nxënësve për të bërë propagandë komuniste.

Përveç një aktiviteti ku deputeti dhe kryebashkiaku i PS Elbasan dhe Cerrik kanë vendosur nga një shami të kuqe, edhe nxënësit që kanë ‘bërë roje deri’ në një lapidar, kanë vendosur në qafë atë që njihej në diktaturë si ‘shami pionieri’.

Skandali është më i gjerë, pasi këto shfaqej komuniste janë bërë edhe në sy të kryebashkiakut të Cërrikut dhe atij të Elbasanit, i cili ka qenë i ftuar. Turma e nostalgjikëve ka festuar 79-vjetorin e krijimit të Batalionit Partizan të Dumresë.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe në këmbë

Mund të jetë një imazh i 12 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Mund të jetë një imazh i 10 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

About Redaksia

Check Also

Skandali/Avdylajt, Doçi dhe 4 zyrtarë policie u gjetën në shtëpi dhe u lanë të largoheshin

Kryetari i PD, Sali Berisha denoncon skandalin me ooeracionin e SPAK dhe policisë. Lexoni mesazhin …

Leave a Reply