Plagoset me armë ish-kreu i PS në Dibër, kritik i Ramës

Sot rreth orës 13:00, në lagjen nr.1 Durrës, janë regjistruar disa të shtëna armësh. Bëhet e ditur se sherri me armë ka ndodhur në ambientet e lokalit të Noizyt, te Currilat.

Mësohet se gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, është plagosur me armë zjarri, në këmbë, shtetasi Ardit Kërtusha 31 vjeç, ish-kandidati për kreun e PS në Durrës.

I plagosuri nga të shtënat e armëve ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën dhe nën kujdesin e mjekëve.

About Redaksia

Check Also

Skandali/Veliaj inspekton rrugën 4 milionë euro të drejtorëve të burgosur

Gazetari Hoxha zbuloi se Veliaj tashmë ruhet nga Garda e Republikës, pasi ndihet i rrezikuar. …

Leave a Reply