Balla-Alibeaj, shfaqje teatrale në Kryesinë e Kuvendit

Nga Tritan SHEHU

“U mbars mali dhe polli nje mi”!

Eshte konluzioni i kesaj çfaqje teatrale te sotme ne Kryesine e Kuvendit.

Dhe nuk mund te ndodhte ndryshe qe ne momentin qe:

1-Rolin “lider opozitar” e kishte pervetesuar dikush, qe u paraqit para Balles pa asnje funksion te tille e pa mandat nga PD per te negoziuar, ne fakt edhe pa asnje propozim substancial, qofte dhe si deputet.

2-Ndersa Z.Balla & Co, duke e ditur mire kete fakt thelbesor, vecse e ushqeu me “luge bosh”, duke i dhene disa leksione kushtetushmerie, asgje me shume…ai vetem luajti “lojen” e tij, dhe me tej:

–Me “zemergjeresi” hoqi dore nga dergimi i kandidaturave te PS per Raundin e 3 e te 4, kur dihet se ata nuk i kane numrat keto raunde per t’i votuar ato.

–Ai i dha “te drejten opozites” te propozimit te kandidaturave, por duke i kujtuar te 20 firmat e domosdoshme, gje qe ja jep qartesisht Kushtetuta kete.

Keshtu ndodh kur shkon per “fasade” ne kete gjendje, pa “lexuar” as Kushtetuten, si “cjapi tek kasapi”, e pastaj “ne vend te vendosesh vetullat nxjerr dhe syte”!

Ky eshte bilanci i vetem per kete pseudo negocim dhe rezultatet e tij sot.

Nje mesim i qarte ky per cdo opozitar, qe i hyn aventurizmave te tilla politike, vecse per…..

About Redaksia

Check Also

Inceneratori fantazëm i Tiranës mori 3,8 milionë euro në 4 muaj!

Teksa investimet publike nga buxheti i shtetit kanë pësuar rënie të ndjeshme si me planin dhe …

Leave a Reply