Mbytet anija italiane me destinacion Shqipërinë, 1 i vdekur dhe 5 të humbur

Një anije italiane e nisur nga Ancona me destinacion Shqipërinë është mbytur. Flitet për 1 viktimë dhe 5 të humbur. Tragjedia ka ndodhur 50 mijle nga brigjet e Barit.

Anijet e rojes bregdetare të nisura ne drejtim të vendngjarjes po hasin vështirësi ngs era e forë, shkruan ora news.

Drejt vendit të ngjarjes janë nisur edhe rojet bregdetare të Portit të Barit, Ankonës në koordinim me prokurët e Barit e Prokurores Luisiana Di Vittorio.

About Redaksia

Check Also

Skandali/Avdylajt, Doçi dhe 4 zyrtarë policie u gjetën në shtëpi dhe u lanë të largoheshin

Kryetari i PD, Sali Berisha denoncon skandalin me ooeracionin e SPAK dhe policisë. Lexoni mesazhin …

Leave a Reply